Finance Business Service
. , 72/74 03150 ,
+38 044 498 56 40, info@fbs-group.com
Пн-Пт з 08:00 до 19:00 Київ
Only letter are accepted
Only letter are accepted
Only letter are accepted
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Податківці п’ять мільйонів гривень стягують без суду! Що потрібно знати?

Позасудове стягнення податкового боргу

І знову спеціалісти Finance Business Service звертають увагу на зміни, що були внесені до Податкового кодексу України відповідно до Закону України № 1797-VIII від 21.12.2016 р. Враховуючи значні коливання в економіці країни, як крупний так і малий бізнес стикаються із значними труднощами, в результаті яких, потенційно може виникнути значний борг перед бюджетом. Борг може виникнути як за результатами перевірки податковим органом, так і за результатами самостійно визначених податкових показників, які підприємство не матиме можливості сплатити самостійно. За загальним правилом, примусове стягнення податкового боргу здійснюється у судовому порядку. Однак, законодавець вирішив значно розширити право керівника податкового органу, щодо прийняття обов’язкового до виконання рішення, про стягнення податкового боргу. Оремо слід звернути увагу на те, що дане рішення не підлягає ані узгодженню, ані визнанню його обґрунтованим, і підлягає виконанню у позасудовому порядку. Безумовно, що для прийняття такого рішення, є певні обмеження, чи критерії. По-перше податковий борг має бути таким, що виник із самостійно визначених, платником податків, зобов’язань у податковій декларації або уточнюючому розрахунку. По-друге податковий борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати. По-третє повинні бути відсутні зобов’язання держави, щодо повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань. І в четверте, сума такого боргу повинна перевищувати п’ять мільйонів гривень. Схематично, це виглядає так: scheme3 Як ми бачимо, лише при одночасній наявності, усіх викладених у п. 95.5. ст. 95 Податкового кодексу України, критеріїв відносно податкового боргу, керівник контролюючого органу має право прийняти рішення про його стягнення у позасудовому порядку. Також, звертаємо увагу на те, що в даному випадку, йдеться про суму > 5 000 000 грн. саме податків самостійно визначених платником податків, і суми штрафних санкцій донарахованих податковим органом, сюди включатися не можуть. Поки невідомо, наскільки часто така ситуація буде зустрічатися на практиці, і чи будуть керівники податкових органів брати на себе відповідальність приймати такі рішення. Але у зв’язку із включенням такої норми до Податкового кодексу України, фахівці Finance Business Service вважають своїм обов’язком звернути увагу на такі зміни.