Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Тільки літери та пробіли (від 2 до 30 символів)
Введіть номер, приклад +380777777777
Столиця
Лондон
Форма правління
Парламентарна монархія
Площа
243 809 км2
Населення
63 мільйони
Валюта
GBP

Оподаткування юридичних осіб в Великобританії

  • Податок на прибуток.
  • Податок на дохід з виробництва палива (тільки нафто- і газовидобувні компанії).
  • Податок на дохід від реалізації основних засобів (тільки приватні підприємці і трастові фонди).
  • Податок на додану вартість (VAT – 17,5%).
  • Акцизи на нафтопродукти.
  • Річний акцизний податок на вантажні автомашини, таксі та автобуси.
  • Податок з орендарів нежитлових приміщень (в деяких графствах).

Оподаткування фізичних осіб в Великобританії

  • Income Tax - податок на прибуток.
  • National Insurance Contributions - відрахування в пенсійний і страховий фонди.
  • Capital Gains Tax - податок на приріст капіталу.
  • Inheritance Tax - податок на спадщину.
  • Council tax - муніципальний податок на утримання вулиць, вивезення сміття тощо.
  • Stamp Duty - гербовий збір при купівлі нерухомості.
  • Річний акцизний податок на власників особистого транспорту (якщо автомашина випущена після 1973 року).
  • Податки на страхування майна і на володіння телевізором (чорно-білим, між іншим, теж).
  • Податок на житлові будинки, що зберігся в деяких графствах Великобританії.

Оподаткування компаній у Великобританії

Податкова система Великобританії складається з загальнодержавних і місцевих податків. Загальнодержавні податки: прибутковий податок для фізичних осіб, податок на прибуток з підприємств (корпоративний податок), податок на приріст капіталу, податок на доходи від нафти, податок зі спадщини, податок на додану вартість (VAT), мита і акцизи, а також гербові збори . Загальнодержавні податки у Великобританії представляють понад 90% податкових надходжень до державного бюджету. До місцевих податків належить тільки податок на майно, частина якого становить близько 10% податкових доходів.

Будь-який прибуток, який був отриманий на території Великобританії, оподатковується незалежно від місця проживання або формального резидентства особи або країни реєстрації компанії.

У випадку з приватними особами це можна зрозуміти таким чином. Особи, які не є податковими резидентами у Великобританії, сплачують податок тільки на прибуток, отриманий на території Великобританії. Отримані за межами країни доходи не оподатковуються.

Для осіб, які є податковими резидентами з доміцілія в Великобританії, податком обкладаються будь-який прибуток, як отриманий на території Великобританії, так і за її межами.

Для осіб, які є податковими резидентами з доміцілія в будь-якій країні крім Великобританії, прибуток отриманий на території Англії оподатковується. Прибуток отримана за її межами оподатковується тільки в тому випадку, якщо він ввозиться на територію Великобританії. (В цьому випадку Великобританія виступає країною з пільговим податковим режимом). Доміцилій також впливає на податок на спадщину і податок на приріст капіталу.

Розрахунок оподаткування компаній у Великобританії грунтується на завіреній аудиторській звітності (audited accounts), яка надається в Управління податкових зборів (Inland Revenue) в кінці кожного фінансового року компанії.

Податковий рік (Tax Year або Fiscal Year) в Англії починається 6 квітня і закінчується 5 квітня наступного року. Однак компанія може на свій розсуд призначити терміни закінчення фінансового року.

Корпоративний податок (Company Tax)

Компанія-резидент Великобританії обкладається корпоративним податком на всі джерела доходу і приріст капіталу, де б вони не виникали.

Резидентом Великобританії для цілей оподаткування вважається компанія, зареєстрована у Великій Британії або центральному управлінні, та контроль над якою здійснюються у Великобританії. Компанія, нерезидент Великобританії, що здійснює торгівлю в Великобританії через постійне редставництво (розташоване в Великобританії), несе відповідальність з корпоративного податку на всі доходи, пов'язані з цим постійним представництвом.

Ставка корпоративного податку встановлюється окремо на кожний фінансовий рік, який починається 1 квітня. Якщо звітний період компанії не збігається з фінансовим роком, його прибуток повинна бути розподілена за часом і, відповідно, застосована ставка корпоративного податку.

Ставка на період з 1 квітня 2016 року до 31 березня 2017 року склала 20%, на період з 1 квітня 2017 до 31 березня 2018 року - 19%. З 1 квітня 2020 року очікується зниження ставки податку до 17%

Якщо оподатковуваний прибуток може бути віднесений до використання патентів, застосовується знижена ставка податку, яка на період з 1 квітня 2017 року становить 10%. При цьому знижена ставка застосовується не тільки до доходу від патентних роялті, а також може застосовуватися до прибутку від продажу продукту, що має патент.

Дивіденди, отримані британськими компаніями від британських і не британських компаній, зазвичай, звільняються від корпоративного податку, якщо дотримані умови. Ці умови суворіші для невеликих компаній-одержувачів.

Податок на приріст капіталу (Capital Gains Tax)

Приростом капіталу вважається прибуток від продажу капітальних активів. Капітальними активами можуть бути як нерухомість, так і фінансові активи (акції, облігації тощо). Податок на приріст капіталу стягується за стандартною ставкою корпоративного податку 19%.

Компанії-нерезиденти оподатковуються тільки на приріст капіталу від продажу актівів, які використовують в угоді, або для торгових цілей через постійне представництво, розташоване в Великобритании. З квітня 2015 року нерезиденти Великобритании сплачують за певні види відчуження житлової нерухомості у Великобритании.

Збитки капіталу можуть бути компенсовані лише приростом капіталу, що виникає в тому ж фінансовому році, або переносяться на невизначений термін, щоб компенсуватися майбутнім приростом капіталу.

ПДВ (VAT)

ПДВ нараховується на постачання більшості товарів і послуг, що здійснюються компаніями в Великобританії. ПДВ стягується на кожному етапі ланцюжка постачання, як правило, коли переходить право власності на товари, або коли виконуються послуги.

Реєстрація платником ПДВ є обов'язковою для британських компаній, товарообіг яких перевищує встановлений поріг 85 000 фунтів стерлингів. Можлива також добровільна реєстрація, коли товарообіг не перевищує встановлений поріг.

Не мають порога реєстрації для оплати ПДВ компанії, які постачають оподатковувані товари і послуги в Великобританію, у яких немає бізнес-адреси у Великобританії. Такі компанії повинні реєструватися для оплати ПДВ відразу після здійснення оподатковуваного постачання до Великобританії, якщо не застосовується механізм «reverse charge» (застосовується для більшості послуг, що надаються іноземною компанією компанії-резиденту, який є платником ПДВ).

Стандартна ставка ПДВ у Великобританії складає 20%.

Знижена ставка становить 5%. За цією ставкою податком обкладаються деякі будівельні роботи та енергозберігаючі продукти. За ставкою 0% оподатковується експорт товарів з Великобританії, а також поставки деяких товарів і послуг (наприклад, книг, продуктів харчування, дитячого одягу). Звільняються від ПДВ послуги страхування, освітні послуги, фінансові послуги, а також охорона здоров'я та соціальні послуги. Зареєстровані для оплати ПДВ компанії з річним оподатковуваним оборотом, що не перевищує € 150 000, можуть спростити облік ПДВ, використовуючи схему «фіксованої ставки». Відповідно до цієї схеми компанії враховують ПДВ з обороту, а не за кожною окремою угодою.

Податок на доходи у джерела виплати (Withholding Tax)

Внутрішні та іноземні дивіденди, отримані компаніями-резидентами Великобританії, як правило не обкладаються податком за умови дотримання різних умов в залежності від того, чи є одержувач великою компанією.

При виплаті компаніями-резидентами Великобританії відсотків і роялті в більшості випадків застосовуються угоди про уникнення подвійного оподаткування, в іншому випадку ставка податку складе 20%.

Внески роботодавця

Мінімальний соціальний внесок роботодавця до 6 квітня 2018 року становить 1,0% від кваліфікаційного доходу співробітника, до 6 квітня 2019 року він становитиме 2,0% від доходу, а після 6 квітня 2019 року він буде складати 3,0%.

З доходу працівника, що перевищує 156 фунтів стерлінгів на тиждень роботодавець сплачує внесок в розмірі 13,8%.

Податок на додаткове забезпечення, виплати і пільги з боку роботодавця в інтересах працівника (Fringe Benefits Tax) не стягується.

Місцеві податки

Місцевий податок стягується з орендаря комерційної нерухомості у Великобританії на основі оціночної вартості нерухомості в розмірі, що визначається центральним урядом.

Правила ТЦУ в Великобританії

У законодавстві Великобританії про трансферне ціноутворення докладно описаний порядок здійснення транзакцій між пов'язаними особами, на основі визнаного на міжнародному рівні принципу «витягнутої руки». Для цілей оподаткування такі операції розглядаються з урахуванням прибутку, який може виникнути, якби операції були здійснені незалежними сторонами в порівнянних умовах.

Законодавство Великобританії про трансферне ціноутворення також застосовується до угод між будь-якими пов'язаними суб'єктами Сполученого Королівства. Звільняються від застосування правил трансфертного ціноутворення більшість малих і середніх компаній.

Малими вважаються компанії, які мають не більше 50 співробітників, та річний оборот або балансовий підсумок яких складає не менше 10 мільйонів євро. Середніми вважаються компанії, які мають не більше 250 співробітників та річний оборот менше 50 мільйонів євро або балансовий підсумок менше 43 мільйонів євро.

Правила тонкої капіталізації в Великобританії

Спрощено, британська компанія тонко капіталізується, якщо у неї більше запозичених коштів, ніж вона могла або могла б залучити без підтримки групи і діяти в своїх інтересах. Це призводить до можливості «надмірних» відрахувань відсотків, тобто більшій кількості фінансових витрат, ніж виникло б, якби сторони позики діяли на умовах угоди. Це може статися у випадках:

  • залучення позики у пов'язаних компаній або
  • залучення позики у третіх сторін в силу підтримки групи, як правило, у формі гарантій.

Робота з тонкої капіталізації складається із застосування принципу витягнутої руки до запозичень та кредитування компаній з урахуванням всіх умов та інших факторів, що впливають на позикові кошти, включаючи суму боргу, процентну ставку, умови погашення тощо.

Правила CFC (controlled foreign companies) у Великобританії

Правила CFC - це положення, спрямовані на боротьбу з ухиленням від оподаткування та на запобігання витоку прибутку з Великобританії в низькоподаткові території. Якщо прибуток Великобританії обходить правила CFC, він розподіляється і стягується британським корпоративним акціонером, який має частку в іноземній контрольованої компанії не менше 25%. В цілому прибуток CFC буде обкладатися податком з використанням звичайних корпоративних податкових ставок і правил для осіб, контролюючих CFC, якщо (i) прибуток проходить шлюз CFC та (ii) не є винятком.

«Шлюзи» - це серія тестів, які ідентифікують прибуток, штучно виведений із Сполученого Королівства. Наприклад, якщо прибуток виплачується британським особам, які мають значний контроль, цей прибуток буде обкладатися податком у Великобританії, якщо не буде виконана одна з чотирьох умов, перша з яких полягає в тому, що отримання податкової переваги не є основною метою або однією із головних цілей домовленості. Ряд інших тестів може виявити інший прибуток.

Існують різні виключення для певних типів компаній. Наприклад, це можуть бути компанії, які підпадають під режим вперше, CFC з низьким прибутком або низькою маржею, CFC на виключених зі списку територіях або інших територіях з аналогічними корпоративними податковими ставками, або ставками, що перевищують ставки Великобританії. Існує також спеціальне звільнення для залученого внутрішньогрупового фінансування. Цей механізм може забезпечити звільнення від 75% до 100% фінансового прибутку за кваліфікованими кредитами.

Корпоративне законодавство Великобританії

Companies Act 2006 Завантажити
Замовити послугу

з нашими фахівцями

Тільки літери та пробіли (від 2 до 30 символів)
Введіть номер, приклад +380777777777
Використовуйте формат name@mail.com
Тільки літери, цифри і пробіли (від 2 до 30 знаків)
Залишились питання?

Замовте професійну консультацiю

Тільки літери та пробіли (від 2 до 30 символів)
Введіть номер, приклад +380777777777
Новини
#Мальта #Банки #Бізнес #Податки #Податкова звітність #Податкове планування #Податкові пільги #Офшорні зони #Офшорні схеми #Офшорний рахунок
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КІК
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КІК Темою сьогоднішнього блогу ми обрали актуальні питання щодо контрольованих іноземних компаній, оскільки минув майже рік з імплементації правил і вже можна розглянути деякі кейси з точки зору практики. Нагадуємо, що на українського контролера покладаються...
Трастові банки в Японії зможуть керувати криптоактивами
Трастові банки в Японії зможуть керувати криптоактивами Агентство фінансових послуг (FSA) Японії планує дозволити місцевим трастовим банкам зберігання та управління цифровими активами. Поправки до закону можуть бути внесені вже восени. Джерело:https://bits.media/trastovye-banki-v-yaponii-smogut-upravlyat-kriptoaktivami/ На даний момент тільки спеціальні...
Податкові зобов’язання в умовах воєнного стану
Податкові зобов’язання в умовах воєнного стану В умовах дії воєнного стану Верховною Радою України було прийнято закони, спрямовані на регулювання оподаткування та подання звітності під час воєнного стану, а також введення податкових послаблень для бізнесу і сприятливих умов для фінансової підтримки армії України....
Верховна Рада підтримала зміни Президента України до Закону «Про віртуальні активи»
Верховна Рада підтримала зміни Президента України до Закону «Про віртуальні активи» Верховна Рада України на засіданні 17 лютого підтримала у другому читанні законопроект №3637, який дозволить легалізувати віртуальні активи та бізнес у цій сфері в Україні. Джерело: https://thedigital.gov.ua/news/parlament-ukhvaliv-zakon-pro-virtualni-aktivi-zgidno-z-propozitsiyami-prezidenta Проголосувало 272 депутати....