Mon-Fri from 08:00 till 19:00 Kyiv
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Only letter and space (from 2 till 30 characters)
Enter correct number, ex. +380777777777

Відкриття Merchant-рахунків

Відкриття Merchant-рахунків

На сьогоднішній день інтернет тісно увійшов у наше життя, і все більша кількість компаній і підприємців бажають заявити про свій бізнес в інтернеті, організувати можливість прямого продажу товарів і послуг за коштами глобальної мережі. Для реалізації даної потреби потрібно здійснити ряд дій, які зможуть зробити доступним можливість повною мірою проявляти себе в просторі електронної комерції.

Відкриття Merchant-рахунків

Для організації електронної комерції у Вас рано чи пізно виникне необхідність приймати платежі від клієнтів, відправлені за допомогою своїх кредитних або дебетових карток. Так званий «мерчант акаунт» дозволяє приймати платежі клієнтів сплачені кредитними або дебетовими картками за придбані у вас товари або ваші послуги. Мерчант акаунт це умовне поняття припускає договірні відносини між вашим підприємством, банком і центром процесингу кредитних карток згідно з якими надходять від продажів кошти, сплачувані з кредитних карток ваших клієнтів, зараховуються на ваш банківський рахунок.

Банк, або компанія обробляють платежі з кредитних карток, присвоює вашому бізнесу унікальний ідентифікаційний номер, який дозволяє розрізняти Ваш бізнес серед мільйонів інших по всьому світу (Merchant Ідентифікація або ідентифікатор продавця). Цей унікальний номер присутній в кожному платежі з кредитної картки, який здійснюється на вашому веб-сайті. Ідентифікаційний номер для роботи з картками також пов’язується з вашим банківським (поточним) рахунком. Така схема дозволяє автоматично перераховувати суми сплати з карток ваших клієнтів на ваш поточний рахунок у банку.

Вимоги для відкриття «мерчант аккаунт»:

Для відкриття рахунку для роботи з банківськими картками та для отримання подібного ідентифікаційного коду вам необхідно задовольнити багатьом вимогам банку. Так для відкриття мерчант аккаунт вам знадобиться наступне:

 • корпоративний рахунок в банку;
 • комплект ваших корпоративних документів, таких як свідоцтво про реєстрацію, статут, ліцензія на право здійснення діяльності, установчий договір і т.п.
 • наявність веб-сайту;
 • докладні відомості про вашу політику у ставленні до повернення платежів;
 • рекомендації галузевих організацій або банків;
 • копії останніх податкових декларацій (можуть знадобитися в залежності від очікуваного розміру місячного обсягу продажів через ваш мерчант аккаунт);
 • копія вашого посвідчення особи, паспорту і т.п.

Метою надання всіх вищеперелічених документів є ідентифікація особистості, і перевірка законності комерційної діяльності заявника. Банк або спеціалізована процесингова компанія буде враховувати цілий ряд факторів при розгляді Вашої заяви:

 • Кредитне досьє вашої компанії і / або приватне кредитне досьє.
 • Merchant рахунки
 • Тип товарів / послуг, які ви продаєте / надаєте (врахуйте, що набагато складніше відкрити мерчант аккаунт у разі певних видів продуктів і послуг, що характеризуються високим ризиком, таких як азартні ігри в режимі он-лайн, порнографічні сайти, продажу фармацевтичних засобів, алкогольних та тютюнових виробів, передплачені телефонні картки, туристичні агентства та бюро подорожей і т.п., які банк / процесингова компанія розглядає як діяльність з високим ризиком). Завідомо неправдиве уявлення характеру продукту або послуги, яку ви продаєте, при подачі заявки на відкриття Мерчант акаунт може призвести до анулювання вашого мерчант аккаунт.
 • Планований загальний обсяг продажів.
 • Середній розмір однієї продажі.

Як правило, ми рекомендуємо торговцям відкривати мерчант аккаунт, якщо це можливо, безпосередньо з банками, або з процесинговими компаніями, заснованими банками, оскільки банківські ставки зазвичай нижче, і крім того, припинення діяльності банку малоймовірно.

Вартість відкриття та обслуговування мерчант аккаунт.

Вартість відкриття та обслуговування мерчант аккаунт залежить від багатьох описаних вище факторів, таких як оцінюваний рівень ризику ваших операцій і ймовірність отримання вимог про повернення платежів від ваших клієнтів, планований обсяг продажів, жорсткість політики банку здійснює процесинг платежів кредитними картками і т.п.

Крім одноразового платежу за послуги банку з відкриття рахунку, банк буде знімати з Вас комісію за користування Merchant.

В основному банк або процесингова компанія вимагають, щоб ви відкрили резервний рахунок. На цей рахунок зазвичай перераховується певний відсоток від продажів (наприклад, 10% від вашого планованого обсягу продажів за перші шість місяців роботи). Таким чином створюється фонд, який провайдер мерчант акаунт може використовувати, якщо ви вирішите припинити діяльність або ж маєте велике число повернень.

Нижче наведена таблиця комісій та умов по роботі з банками

Індустрія

Процентна ставка

Валюта

Вимога реєстрації в ЄС

Marketing

4-6% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD Не вимагається

Adult

7-10% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD Вимагається
Forex 3-5% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD Не вимагається
Non-US Gaming 4-6% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD Не вимагається
MLM 4-6% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD Не вимагається
Ecommerce 3-5% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD Не вимагається
Pharmacy 5-8% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD За запитом
Tobacco 5-7% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD Не вимагається
Travel 4-6% USD, Euro, GBP, CAD, AUD, INR, CHF, ADD, NZD Не вимагається

Таким чином, Офшорний Мерчант Аккаунт дасть можливість вашим клієнтам зручно розплачуватися за допомогою кредитних карток, що стане запорукою процвітання бізнесу. Для клієнта така процедура може здатися дещо ускладненою. Компанія Finance Business Service допоможе вам зрозуміти суть усіх відповідних зборів і порядок дій з рахунком для роботи з картками і подбає про те, щоб ви працювали з надійним банком і заслуговуючим довіри провайдером. Зателефонуйте в нашу компанію, і ми допоможемо Вам у цьому складному питанні.


Автор: Сергей Панов
управляющий партнер Finance Business Service
Order service

with our specialists

Only letter and space (from 2 till 30 characters)
Enter correct number, ex. +380777777777
Only name@mail.com format accepted
Only letter, numbers and spaces (from 2 till 30 characters)
Any questions left?

Sign up for free consultation with our specialist

Only letter and space (from 2 till 30 characters)
Enter correct number, ex. +380777777777